PO’12 Út a ligadöntőbe – Yankees

Az American League Champion Series-be elsőként a Detroit jutott, majd másnap a Yankees az ötödik meccsükön legyőzte az Oriolest, így ők várhatják ma este a Tigers-t.

Lássuk a Baltimore – New York széria öt találkozóját!

A Yankees idei évéről Darksun3 írt a blogon:

PO’12: New York Yankees

Az O’s a wild card meccsen a Texast legyőzve jutott az ALDS-be, a divízióellenfél Yanks pedig a liga legjobb mutatójával. 15 év után volt újra playoff meccs B’moreban, mindkét ottani meccs esőszünettel kezdődött.

Az első meccsen Sabathia uralt, és idegölő 2:2 után a Yanks a kilencedikben nyomott egy rallit, kihasználva Johnson nagyon ritka nagy betlijét.

A meccsről hosszabban Darksun3 írt a Yanks HUN FB-oldalukon, klikk oda a részletes beszámolóért: ALDS 1. meccs

A második meccsen hiába dobott jól Pettitte, Chen még nála is jobb volt, és az O’s – a már egyik védjegyévé vált – egypontos győzelmet aratott. Ezen a meccsen történt az a trükksö Ichiro pontszerzés, aminek a szabályosságáról kismike írt hosszabban: Ichijó vagy Ichirossz?

Erről a meccsről is írt Darksun3 a Yanks HUN FB-oldalukon, klikk oda a részletes beszámolóért: ALDS 2. meccs

1-1-ről utaztak a csapatok New Yorkba.

A harmadik mérkőzésen hiába szórt jól Miguel Gonzalez, Adam Jones buta védelmi hibájából egyenlített a Yanks. A kilencedik aljára egy pontos előnnyel érkezett az O’s, ám a semmibe lengető A-Rod helyett ütő veterán Ibanez kivágta Johnson dobását, következtek az extra inningek. A 12. alján Ibanezt ahelyett, hogy sétáltatta volna az O’s, ezúttal Matusz tett egy walk-off home runt az ütőjére.

Darksun3 beszámolójáért klikk ide: ALDS 3. meccs

A negyedik meccs előtt jelentette be Girardi, hogy édesapja hosszú betegség után elhunyt. A mérkőzés újabb hosszabbítást hozott, az egész széria alatt impotens ütősorok nem  bírtak se Saunders-szel, se Hughes-zal. Végül a 13. tetején JJ Hardy duplájából futott be Machado, kiegyenlítve a párharcot.

A New York Yankees Hungary FB-oldalának beszámolója: ALDS 4. meccs

A mindent eldöntő ötödik meccset uralta a complet game-t dobó Sabathia. A meccs első négy inningjét alig egy óra alatt lezavarták a csapatok. Az A-Rodot kispadra ültető Yanks az ötödikben találta meg a kulcsot Hammelhez. 1:0 után McLouth bombája a foul pózna mögé esett, és a Yanks már 3:0-lal fordult a nyolcadikra. Azonban CC lekvárjából mindössze egyetlen pontot hozott az O’s, így a New York két év után újra bejutott a ligadöntőbe.

Darksun3 beszámolója a Yanks győzelméről: ALDS 5. meccs